Jak funkcjonują instalacje teletechniczne?

Zobacz, kto wykona dla Ciebie instalacje teletechniczne

Instalacje teletechniczne sieci telewizji kablowej to potężna infrastruktura obejmująca mnóstwo różnych sprzętów – od podstawowych po zaawansowane technicznie. W naszym kraju istnieją profesjonalne podmioty, które zajmują się obsługą sieci RTV. Zobaczmy jakie usługi oferują i z czego składają się instalacje teletechniczne.

Instalacje teletechniczne – anteny naziemne i uchwyty antenowe

Instalacje teletechniczne obejmują przyrządy takie jak: anteny offsetowe, zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, przedwzmacniacze tv, rozgałęźniki sat, węzły optyczne. Na rynku znaleźć można również gniazda multimedialne, kable telekomunikacyjne, transmodulatory i systemy PON – GEPON. Sprzęty tego typu instalowane są na budynkach użyteczności publicznej, w obiektach publicznych i blokach. Firmy działające na rynku zajmują się z kolei między innymi projektowaniem instalacji i produkcją poszczególnych modułów. Sieci teletechniczne wymagają odpornych na szkodliwe elementy komponentów i fachowej instalacji – stąd niezastąpione jest wsparcie fachowców.

Instalacje teletechniczne – stosowne rozwiązania

Ważne jest także, by instalacje teletechniczne były zgodne z określonymi prawnie warunkami technicznymi jakie powinny spełniać budynki i ich usytuowanie. Dlatego potrzebne jest wsparcie techniczne profesjonalnych firm, które zapewnią stosowne narzędzia i zaproponują wysokiej jakości moduły dobrane do potrzeb danej sieci. Instalacje teletechniczne nierzadko potrzebują też konserwacji, a zatem niesamowicie ważna jest opieka gwarancyjna. Jej odbiorcami są najczęściej przedsiębiorcy budowlani.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]