Wymiana walut o każdej porze dnia – kantor online

Wymiana walut przez internet - dowiedz się więcej o ofercie na https://topfx.pl.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w placówce bankowej bądź w kantorze – na te ostatnie nadal można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy supermarketach! Aczkolwiek w ekspresowo transformującej się rzeczywistości, klienci zapragnęli wymieniać waluty obce bez potrzeby opuszczania domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny też powstały kantory online, które to umożliwiają.

Zalety kantoru online

Operacja w kantorze online jest jednakowo prosta jak kupno obcej waluty w kantorze stacjonarnym. Klient wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kapitał, który pragnie wymienić na wybraną walutę. Zaletą kantorów internetowych jest głównie to, iż transakcje można zlecić w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w porze działania serwisu po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, zazwyczaj z poprzedniego dnia. Następnym i bardzo ważnym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te narzucone przez kantory stacjonarne i instytucje bankowe. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready najczęściej nie przewyższają 2%. Kantory internetowe świadczą także kilka pomocniczych usług wykorzystywanych przez klientów, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, gdy ustalony przez nabywcę kurs będzie taki sam jak ten na rynku) bądź w ustalonym przez użytkownika dniu.

Cenisz sobie swobodę w rozporządzaniu kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to opcja dla osób doceniających wygodę i dużą autonomię w rozporządzaniu funduszami. Wykorzystują je także kredytobiorcy spłacający zobowiązania zaciągnięte w obcej walucie i osoby pracujące czy też studiujące poza granicami Polski. Jednak nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego renomę i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.