Sztabki złota – metoda dywersyfikacji portfela inwestycyjnego

Znajdź sztabki złota.

Gromadzenie środków pieniężnych na koncie lub przetrzymywanie ich na lokacie nie jest dziś tak zyskowne jak jeszcze kilka lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez banki, ale również i ogólne zrozumienie, że nie inwestowane środki nie zarabiają doprowadziły do tego, iż Polacy szukają sposobów, które pozwolą ich finansom zapewniać po latach dodatkowy dochód. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz zagorzalszych zwolenników zyskują metale inwestycyjne, a przede wszystkim – złoto w sztabkach.

Sztabka złota to inwestycja na długie lata

Na wstępie trzeba wyraźnie zaakcentować, że inwestycja środków w złoto w sztabkach to wieloletnia inwestycja. Złoto na ogół nie poddaje się silniejszym i słabszym wahaniom obserwowanym w gospodarce, a nawet niestabilność polityczna i ekonomiczna nieraz podnosi jego wartość. Rzecz jasna można spostrzec wahania w jego ceny, jednakże przeglądając jej historyczny wykres bez trudu daje się zauważyć, że z czasem ona wzrasta. Czemu się tak dzieje? Od stuleci ilość tego metalu szlachetnego w aktywnym obiegu ogólnie się nie zmienia. Dawno temu służył on jako środek płatniczy, w dzisiejszych czasach jest szeroko wykorzystywany w przemyśle chemicznym, elektronice czy medycynie oraz – w dalszym ciągu na dużą skalę – w jubilerstwie i sztuce. Pomimo, że pozyskiwanie złota wciąż trwa i w teorii powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego metalu wykorzystanego m.in. do produkcji urządzeń elektronicznych (jak kable USB albo telefony komórkowe) jest częstokroć nierentowny, stąd popyt na złoto trzyma się wysokim poziomie i oczekuje się, że w najbliższych dziesięcioleciach ta tendencja raczej nie ulegnie zmianie.

Sztabki złota – czy każdego stać na ich kupno?

Czytając o lokacie oszczędności w sztaby złota gros osób z miejsca uzna, iż to nie dla nich, z powodu duży koszt. Jednak złote sztabki są produkowane w wielu rozmiarach, toteż zasadniczo każdy może pozwolić sobie na lokatę jakiegoś wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można kupić już w sztabkach o wadze 10 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Takie drobne sztabki są także perfekcyjne na prezent. Zamożniejsi inwestorzy, mający większe fundusze nierzadko nabywają większe sztabki złota o wadze 100 g, 250 g, jak również 1 kg. Należy jednak mieć świadomość dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie da się rozłamać odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, wybierając cięższą sztabkę kupimy złoto zdecydowanie taniej. Wobec tego wskazane jest kupować sztabki złota o przeróżnym ciężarze bądź zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są od razu rozparcelowane na równe sztabki.

Dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]