Na czym polega kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej zamawianych usług świadczonych przez banki. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic dziwnego, bo możemy zdobyć tak już nieduże sumy – w wielu bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on także stać się sposobem pokrycia poważniejszych zakupów, bowiem najczęściej jego największa suma to nawet 100 tysięcy złotych, ale osoby o najwyższych dochodach – między innymi lekarze – są w stanie pożyczyć aż 500 000 PLN. Odsetki kredytu gotówkowego są zależne w szczególności od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wynieść od 8 do nawet 16 procent. Co poza tym warto na jego temat wiedzieć?

ABC kredytu gotówkowego

Jak można wywnioskować ze spotów promocyjnych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla wielu chętnych. Wniosek, jaki przedkładamy jest bezzwłocznie rozpatrywany, dzięki czemu środki trafiają do nas najwyżej po paru dniach, zaś dzięki niewielkim restrykcjom, mogą uzyskać go także klienci z niskimi dochodami. To jednak nie oznacza, że kredyt gotówkowy zostanie przyznany każdemu, gdyż tak jak przy innych rodzajach pożyczki, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane dzięki kredytowi gotówkowemu można przeznaczyć na dowolny cel – tak na zakup sprzętu RTV, jak i samochodu czy pokrycie kosztów wymarzonego wyjazdu.

Kredyt gotówkowy – nie bierz bez doradcy

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, należy pamiętać, że łatwo wówczas o błędy, których efektem są zazwyczaj duże finansowe kłopoty. Z tego względu wybór oferty powinniśmy dokładnie przemyśleć, zwracając uwagę tak na oprocentowanie, jak i inne wydatki – między innymi ubezpieczenie czy prowizję. Trafionym pomysłem z pewnością okażą się więc usługi doświadczonego doradcy finansowego, który dobierze kredyt odpowiedni dla naszych zarobków, abyśmy byli w stanie oddać go bez większych problemów.