Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Mass collect. Zdobądź więcej informacji.

Mass collect to usługa, która opiera się na identyfikacji płatności masowych od kontrahentów. Przybliżamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza życie małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia kontrahentom indywidualnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest w zasadzie niesłychanie proste. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który staje się równocześnie jego identyfikatorem. Takie rozwiązanie zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest spora grupa klientów, a więc np. w prywatnych klinikach, w firmach telekomunikacyjnych czy wszystkich branżach, gdzie używany jest system abonencki (m.in. w siłowniach). Opłaty wpływające w systemie mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze przydzielenie klientom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do realizacji przelewu (tradycyjny przelew, przelew z karty bądź przelew pocztowy). Wykorzystanie mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie przelewów aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a równocześnie na wyeliminowanie potencjalnych błędów często wynikających w trakcie tej czynności.

Dlaczego warto wdrożyć usługę mass collect?

Choć mass collect nie jest aktualnie oferowana w większości banków (posiadają ją m.in. ING Bank Śląski i PM Bank) warto zastanowić się nad jej wykorzystaniem w przedsiębiorstwie, także takim, które każdego miesiąca obsługuje poniżej 100 dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect wiąże się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a więc monitorowanie na bieżąco przychodzących należności) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co po jakimś czasie skutecznie podnosi terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]