Planujesz kupić srebrne kolczyki? O tym nie zapominaj

Zamów kolczyki

Srebro to najpopularniejszy wśród wytwórców kolczyków materiał. Nie może to oczywiście zaskakiwać, bo rzeczywiście ma sporo dobrych stron. Koszty jego zakupu są o wiele mniejsze niż żółtego kruszcu, a jest kruszcem szlachetnym, więc nie rdzewieje i latami nie traci swoich zalet. Srebrne kolczyki są oprócz tego cenione z uwagi na bezpieczeństwo ich używania – znacznie ograniczają bowiem niebezpieczeństwo pojawienia się infekcji. Jako że są bardzo interesującą opcją dla poszukujących niestarzejącej się i solidnej biżuterii, warto powiedzieć parę słów o tym, w jakich miejscach je nabyć i jak troszczyć się o srebrne kolczyki.

Srebrne kolczyki – w którym sklepie?

Fantazja designerów srebrnych kolczyków jest nieograniczona. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie – tak fani sprawdzonych pomysłów, jak i panie, które lubią raczej niebanalne wzory. Przed wyborem danych kolczyków warto więc zorientować się, co proponują nam różni sprzedawcy. Trafionym wyjściem na pewno okaże się zakup w internecie – szczególnie, kiedy zamierzamy wybrać niebanalne projekty srebrnych kolczyków.

Czyszczenie srebrnych kolczyków

Mimo wielu zalet, srebro ma również wady. Najistotniejszy jest fakt, iż srebrne kolczyki po paru latach ciemnieją. Łatwo do tego nie dopuścić często czyszcząc je odpowiednimi środkami i trzymając w zamkniętych pudełkach. Pod żadnym pozorem nie wykorzystujmy jednak do ich pielęgnacji zwykłych płynów, bo potrafią uszkodzić delikatny metal.