biżuteria z topazami, pierścionki z topazami, topazy

Biżuteria z topazami zawsze w modzie

Topaz jest jednym z najtwardszych kamieni na świecie, dzięki czemu jest stosowany do wytwarzania tarczy ściernych. Oprócz tego jest też wymieniany wśród najładniejszych minerałów, zaś jego zalety od dawna są doceniane przez złotników oraz ich klientów. Może przybierać rozmaite odcienie – od bieli, przez czerwony, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim minerałem – wydobywa się go jedynie w Brazylii, Azji, Afryce oraz Europie Wschodniej. Przez złotników jest najczęściej obrabiany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niepowtarzalnych wartości wizualnych.

Typy biżuterii z topazami

Barwa topazu sprawia, że jest on wykorzystywany zwłaszcza do produkcji biżuterii srebrnej – doskonale komponuje się z tym kruszcem. Warto jednak dodać, że w sklepach znajdziemy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – oferowane są również modele złote. Biżuteria z topazami to zazwyczaj pierścionki oraz wisiorki, ale jubilerzy wykonują również inne produkty. Komplet złotych kolczyków z topazami to często koszt około 1000 PLN, podczas gdy na wykonane ze srebra wydamy aż sześć razy niższą sumę.

Koniec trudności z kupnem biżuterii z topazami

Ze względu na ich wygląd, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. By znaleźć wersje szczególnie odpowiadające danym gustom dobrze zatem wybrać się do kilku salonów – a to pochłania dużo czasu. Żeby takich problemów uniknąć, powinniśmy zdecydować się na zakupy w internecie. Jest to rozwiązanie znacznie prostsze, a oprócz tego wchodząc do sieci możemy również znaleźć pierścionki i naszyjniki w atrakcyjnych cenach.